reklama

Matematyka - Zadania tekstowe

Nauka, rozwiązywanie odpowiednie.

Tagi dla tego testu: Nauka

Podaj swoje imię:


Jedna biała i dwie żółte piłki kosztują 31zł. Biała i niebieska kosztują o 11 złotych mniej. 3ni.. 21zł Ile kosztuje 1 żólta?

  • 13zł
  • 9zł
  • 12zł
  • 6zł
  • 15zł

W tym opakowaniu jest 16 kubeczków jogurtu. Ile kubeszków jogurtu jest: a) w trzech takich opakowaniach?

  • 16:3=48
  • (6+10)+16=48
  • 3*16=48

b) w pięciu takich opakowaniach?

  • 5*16=80
  • 40+40=80
  • 80:40=2



Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy!
komentarz

Najlepsze odpowiedzi
nata5
Maksymalnie do zdobycia 17
Wszystkie odpowiedzi 1
FUNportal.PL - śmieszne filmiki, humor, wypadki
moja SONDA.pl - darmowa sonda na bloga
Magazyn GSM - telefony komórkowe, specyfikacja
maniaKalnie - telefony komórkowe, testy