reklama

Temat:Miary,wagi i pieniądze.

Jest to łatwy temat,ale nie dla kazdego wiec pomagam niektórym :) kg-kilogram :)

Tagi dla tego testu: KOREPETYCJE MATEMATKI :)

Podaj swoje imię:


Jabłka kosztują 3,50 za 1 kg (kg-kilogram).Ile trzeba zapłacic za: a)4kg i b)1,5 kg jabłek ?

  • a) 4x3,50=14(zł) Odp.4kg (kg-kilogramy) jabłek kosztują 14 złotych.
  • b)1,5x3,50=5,25(zł) Odp.1,5 jabłek kosztuje 5 zł i 25 groszy.

Cukierki kosztują 15 zł za kg (kg-kilogram). Na ile cukierków wystarczy:a)30zł b)4,80

  • a)30:15=2 (kg) Odp.30 zł wystarczy na 2 kg cukierków.
  • b)4,80:15=0,32 (kg) Odp.4,80 wystarczy na 32 dag (dekagramów) cukierków.

Kuba poprosił o 30 dag winogroni dał sprzedawczyni 2 zł. Ile reszty dostanie ?

  • 6,40x0,30=0,92(zł) Odp.Dostanie 8 gr reszty.



Komentarze

olcia 18 kwietnia 2016, z IP: 37.248.255.215
nawet pomagają
komentarz

Najlepsze odpowiedzi
Nie głosowano
Maksymalnie do zdobycia 8
Wszystkie odpowiedzi 0

FUNportal.PL - śmieszne filmiki, humor, wypadki
moja SONDA.pl - darmowa sonda na bloga
Magazyn GSM - telefony komórkowe, specyfikacja
maniaKalnie - telefony komórkowe, testy